Nečas vystřelil Carolině výhru. K vítězstvím pomohli i Chytil a Zacha

1 min read

Český hokejový útočník Martin Nečas svou devátou brankou v sezoně rozhodl o výhře Caroliny nad Seattlem 3:2 a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. V nedělním programu NHL bodovali také Pavel Zacha a Filip Chytil, kteří asistovali u výher svých týmů. Zachovo New Jersey zdolalo St. Louis 3:2 v prodloužení a NY Rangers s Chytilem vyhráli na ledě Winnipegu 4:1.

Hokejisté Seattlu na ledě lídra Východní konference dvakrát vedli, Hurricanes však dokázali v obou případech rychle srovnat. Na Wennbergovu trefu odpověděl Nino Niederreiter a po Järnkrokově gólu na 2:1 srovnal dvě a půl minuty před koncem druhé třetiny Teuvo Teräväinen.

Rozhodující moment zápasu přišel v polovině třetí třetiny, kdy se na brankovišti nejlépe zorientoval Nečas, jenž si našel vyražený puk a z otočky prostřelil Philippa Grubauera. Český útočník bodoval po čtyřech zápasech a s devětadvaceti body (9+20) je pátým nejproduktivnějším českým hokejistou v NHL.