Gól, který dojal Anglii. Ukrajinský útočník se neubránil slzám

1 min read

Toto je smutný příběh, který zasáhl mnoho fanoušků. Doufám, že svět bude v míru a nebude žádná válka.

Žádný jiný gól v tomto kole Premier League nevyvolal za celý víkend takové emoce, které dolehly i na tábor soupeře. Postaral se o něj spoluhráč Tomáše Součka v dresu West Hamu Andrij Jarmolenko, jenž svojí trefou otevřel skóre zápasu s Aston Villou (2:1). Dojetí ukrajinského reprezentanta, hluboce zasaženého událostmi v jeho těžce zkoušené zemi drcené ruskou vojenskou agresí, na sebe nenechaly dlouho čekat.

Jarmolenko dostal poslední čtyři zápasy volno a v neděli naskočil do utkání coby střídající hráč v 52. minutě, kdy nahradil Michaila Antonia. Už za 18 minut na hřišti se dokázal prosadit, když si v šestnáctce šikovně zpracoval míč a pohotovou ranou rozjásal stadion.

32letého útočníka následně totálně přemohly emoce. Skácel se na kolena, ukázal směrem k nebi a jen s velkými obtížemi se bránil slzám.