Švédové rozhodli bitvu v prodloužení. Český sen o Kataru se rozplynul

1 min read

Tenhle konec bolí. A moc. Sen o účasti na letošním mistrovství světa v Kataru je fuč. Čeští fotbalisté statečně vzdorovali v barážovém semifinále Švédům, poslali zápas do prodloužení, sto devět minut se drželi, jenže nakonec v nabité Friends Areně padli 0:1. Rozhodla svižná akce ze začátku 110. minuty. Domácí prolétli středem hřiště, střídající Robin Quaison si narazil s Alexandrem Isakem a zblízka prostřelil Tomáše Vaclíka.

Český tým se rval. Že by přišel zaňdour, bránění a čekání na jednu šanci? Ani náhodou. Po rozkoukávací desetiminutovce v zápase, před jehož začátkem letěla podpora v podobě vlajek a vzkazů na Ukrajinu, se národní tým rozpohyboval k sympatickému výkonu.

Nejistá je i budoucnost trenérského štábu Jaroslava Šilhavého, kterému v létě končí smlouvy. „To já nerozhodnu. Je mi proti srsti to nyní řešit. Jsem připravený na cokoliv,“ zakončil český kouč hodnocení neúspěšné švédské noci.