Warning: sprintf(): Too few arguments in /www/wwwroot/sportvniczblog.com/wp-content/themes/newsphere/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 254

Plzeň má své eso, Jirka rozkvétá. Talent zabrzděný chybnými kroky

Akce v jeho podání vypadaly až neuvěřitelně snadno. Rychlý úprk na bránu, přesné zakončení i povedená nahrávka. Erik Jirka (25) vyšvihl proti Zlínu (3:0) nejlepší výkon v plzeňském dresu. Dva góly a asistence Tomáši Chorému rozhodly zápas. Slovenský rychlík ukazuje, v čem může být českému mistrovi prospěšný. Co nesporný potenciál zajímavého hráče dosud brzdilo?

Jirka odehrál poprvé za 19 zápasů, ve kterých nastoupil v Plzni, téměř celé utkání (85 minut). Po vyhrané hlavičce od Tomáše Chorého ve 20. minutě otevřel skóre, následně plzeňskému hroťákovi narýsoval po úniku na pravé straně milimetrovou přihrávku před prázdnou bránu a hosté vedli 2:0. Ofenzivní dvojka Viktorie si vyměnila role v 68. minutě – Chorý dlouhým pasem znovu přesně našel Jirku a ten pečetil skóre na 3:0.

„Erik ukázal, že kvalitu má, v ofenzivní činnosti je velmi dobrý. Předpoklady má velké. Musí samozřejmě zapracovat na defenzivě. Ale není s námi dlouhou dobu, aby bylo všechno ideální,“ hodnotil výkon 25letého slovenského reprezentanta plzeňský trenér Michal Bílek. „Odehrál fantastický zápas. Erik před ním říkal, že bude mít tři body. Nevím, jestli to myslel tak, že mi nahraje na tři góly,“ smál se Tomáš Chorý.

Jirka v závěru podzimní části sezony patří k nejlepším hráčům Viktorie. Asistence zapsal proti Boleslavi (2:0) a Baníku (3:1), teď slaví premiérové trefy v plzeňském dresu. Týmu extrémně pomáhá ve chvíli, kdy do ofenzivy vypadli zranění Sýkora, Kopic a Kliment, kvůli kartám nehrál ve Zlíně Mosquera.

Jak na Jirku v létě v Plzni přišli? Upozornil na něj asistent Marek Bakoš, jenž má velmi dobře zmapovaný slovenský trh. Ještě během aktivní kariéry potkal zajímavého hráče během krátkého působení v Trnavě v sezoně 18/19. Jirka se stal po neúspěšném angažmá v Ovideu volným hráčem a Šádkův managment zareagoval velmi rychle – Plzeň v srpnu nabídla Jirkovi tříletý kontrakt a zařadila jej do kádru pro nabitou sezonu.