25 září, 2024

Nejnovější sportovní zprávy se týkají fotbalu, hokeje a ostatní

sportvniczblog.com – Sportovní zprávy, přenosy, program utkání i výsledky, tabulky, reportáže

Složité dny PSG. Neymar s Messim se omlouvali ultras, co Mbappého zdraví?

2 min read

Pasivita, odříznuté duo Neymar a Lionel Messi. Bezradnost hvězdného PSG během úvodní partie osmifinále Ligy mistrů proti Bayernu (0:1) bila do očí. Francouzský mistr zažehl motory až po nástupu částečně uzdraveného Kyliana Mbappého. „Musíme na druhý poločas navázat,“ burcoval 24letý útočník, jemuž sudí v hektickém závěru neuznali dvě branky. Tým se po utkání omlouval u sektoru domácích ultras, kde si vyslechl ne zcela příjemné věty.

V závěru létaly z domácích kopaček jiskry. Mbappé naskočil v 57. minutě, čtyři minuty poté, co domácího gólmana Gianluigiho Donnarummu překonal Kingsley Coman. Až příchod ofenzivního turba, které doplnilo Messiho s Neymarem, domácí borce konečně nakopl.

Mbappé mohl dokonce dvakrát slavit a zařídit parádní obrat, jenže obě branky sudí neuznal kvůli správně odpískaným ofsajdům. Hvězdy z PSG zabraly pozdě, prohru 0:1 musí napravit v odvetě v Mnichově, která je na programu ve středu 8. března.

„K vyrovnání nám stačí jediná branka. Pokud budeme hrát svůj útočný fotbal a Bayern zatlačíme, můžeme si vybojovat postup. Ve druhém poločase se ukázalo, že ani Bayernu se nehraje pod tlakem dobře, musíme na to navázat,“ ohlédl se Mbappé za nepovedenou partií.

Dokud nebyl na hřišti, PSG hrálo ustrašeně, pasivně. Kompaktní obrana fungovala, ale Messi s Neymarem byli vepředu osamocení, ze středu pole jim scházela potřebná podpora. Hvězdné duo probral až příchod třetího do party. Po ztraceném zápase zburcovali zbytek týmu, aby se šel omluvit k sektoru pařížských ultras. Během zápasu sice zněl Parkem princů několikrát ohlušující pískot, zlepšený závěr a sympatické gesto domácí příznivce částečně uchlácholilo.

„První půli se nám nedařilo držet míč, byl to hodně složitý poločas,“ uznal domácí kouč Christophe Galtier. „Po změně stran jsme bohužel inkasovali těsně předtím, než jsme chtěli poslat do hry Mbappého. Pak se obraz hry změnil,“ dodal trenér, který je pod drtivým tlakem.