City: Haaland posadil nešťastníka, třaskavá odveta i odstavený kouč

Hráči Bayernu vydali veškerou energii. Snažili se hostům ze Citizens zatopit, otočit výsledek 0:3. Na senzační obrat v odvetě čtvrtfinále Ligy mistrů nakonec nedošlo. Anglický šampion si po remíze 1:1 zajistil vstupenku do elitní čtyřky. Erling Haaland vstřelil už 12. gól v aktuálním ročníku. Proti Realu půjde o reprízu loňského semifinále, kdy Manchesteru proteklo finále v prodloužení dobře rozjeté odvety.

Bayern vlétl do odvety s vervou, žádné šance se ale nechytly. Naopak znovu slavili hráči Manchester City. Zápas s velkým štěstím dohrál Dayot Upamecano. Francouzský stoper v první půli nezachytil náběh Erlinga Haalanda, po jasném faulu už sudí Clément Turpin tasil červenou. Zadáka Bayernu zachránil VAR, před fatálním zákrokem odhalil těsný ofsajd, tudíž franzouský arbitr svůj verdikt zrušil a nechal domácího hráče v zápase.

Upamecano měl velkou kliku ještě jednou. V závěru prvního poločasu zahrál ve vápně rukou, VAR potvrdil penaltu pro City a stoper dohrál se žlutou. Haaland mohl čtvrtfinálové klání definitivně zlomit na anglickou stranu. Jenže vysoko přestřelil, v profesionální kariéře zahodil teprve třetí z 36 penalt, které zahrával.

Nejlepší střelec Ligy mistrů se ale nenechal zlomit. Ve druhém poločase, kdy Bayern znovu stupňoval tlak, zužitkoval rychlý brejk. Kevin De Bruyne vyslal norskou kometu do protiútoku, Haaland posadil Upamecana na zadek a vstřelil 12. gól v aktuálním ročníku. Celkově v sezoně zvládl už 48 gólů a šest asistencí ve 41 zápasech.

„Bayern to logicky musel otvírat. Mašina Haaland spolu s De Bruynem a Gündoganem dokázali využít volné prostory,“ pověděl ve studiu Nova Sport někdejší záložník Slavie Karol Kisel.

„Skvělá Haalandova práce. Bayern hrál hodně do útoku, nestíhal se vracet a zajišťovat. Upamecano byl od Haalanda hodně daleko, takového hráče nemůžete mít od sebe nějaké čtyři metry,“ doplnil další host ve studiu Jan Koller, historicky nejlepší střelec české reprezentace.

Domácím během zápasu tekly nervy, trenér Thomas Tuchel závěr zápasu strávil na tribuně. V 87. minutě přišlo ze strany sudího druhé varování během tří minut a německý kouč dostal červenou, tudíž musel opustit střídačku.