25 září, 2024

Nejnovější sportovní zprávy se týkají fotbalu, hokeje a ostatní

sportvniczblog.com – Sportovní zprávy, přenosy, program utkání i výsledky, tabulky, reportáže

Expert z ciziny pomůže se závody v Česku: Největší nebezpečí? Ostrůvky

2 min read

Na svém kontě má jednu vyhranou etapu na Tour de France i Giru d´Italia a dvě na španělské Vueltě. Teď Robert Hunter spolupracuje s pořadateli silničních závodů nejvyšší úrovně, aby společně zajistili bezpečí pro závodníky.

Pomáhat bude i na dvou největších tuzemských podnicích Czech Tour a Závod míru. „Největším rizikem jsou silniční ostrůvky, kruhové objezdy a podobně,“ prozrazuje muž, který působil v jednom týmu s Jánem Svoradou nebo Chrisem Froomem.

Dlouhá léta se pouštěl do jedné z nejnebezpečnějších disciplín v silniční cyklistice – do sprintů. I díky tomu může Jihoafričan Robert Hunter, který má na svém kontě 35 profi vítězství, nyní přenášet své závodní zkušenosti do nové práce. Její náplní je dohlížet u závodů na to, aby bylo pro účastníky zajištěno co největší bezpečí. Nedávno byl také v Česku, kde bude pomáhat při zajištění bezpečnosti v největších závodech na českém území. 

V pelotonu jste se pohyboval patnáct sezon. Jaké české závodníky z té doby znáte?

„Ano, pohybuju se v cyklistice už řadu let, takže několik kluků znám. Roman Kreuziger se stal mým dobrým kamarádem, Lea Königa (ředitele Czech Tour a Závodu míru) znám ze závodů, ale doteď jsme se neznali osobně.“

Liší se bezpečnostní standardy při těchto dvou podnicích v Česku ve srovnání se závody World Tour?

„Standardy jsou stejné, ať jde o profipeloton nebo jezdce do 23 let. Musíme mít jistotu, že je trať bezpečná, nepohybují se na ní žádná vozidla mimo závodního doprovodu a nejsou tam žádné překážky, že bariéry vymezující trať jsou správně postavené. Od startu do cíle musí být všechno tak, aby se nic nestalo.“

Jaká jsou podle vás dnes v závodech největší rizika z pohledu bezpečnosti cyklistů?

„Myslím, že závody obecně jsou v současnosti víc riskantní, a to kvůli věcem jako jsou silniční ostrůvky a podobně. Protože většina evropských zemí se snaží zpomalovat dopravu tím, že staví víc ostrůvků a dalších překážek, a to ovlivňuje pak v závodech cyklisty. To se samozřejmě netýká otevřených silnicí, tedy těch mezi městy, kde ostrůvky ani kruhové objezdy tak časté nejsou. A na tyto věci musíme reagovat, aby závod pro cyklisty nebyl nebezpečný, musíme se snažit v okolí hledat silnice, kde takové překážky nejsou.“

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.