Cyklokrosař Boroš byl na Světovém poháru v Troyes jedenáctý, Zemanová třináctá

Cyklokrosař Michael Boroš obsadil jedenácté místo v premiérovém závodu Světového poháru v Troyes a připsal si nejlepší výsledek v sezoně. Kristýna Zemanová nenavázala ve Francii na životní šesté místo z předchozího závodu v Dendermonde a skončila třináctá.

Šestinásobný mistr republiky Boroš se v úvodu závodu ocitl až ve třetí desítce, postupně se ale propracovával dopředu a dokonce útočil na top 10. Desítka jednatřicetiletému cyklistovi nakonec těsně utekla po prohře se Švýcarem Timonem Rüeggem v závěrečném spurtu na asfaltu.

První závod v sezoně vyhrál Belgičan Eli Iserbyt a dostal se o bod do čela průběžného pořadí před Nizozemce Larse van der Haara, jenž za ním skončil o deset sekund druhý. Třetí byl další nizozemský jezdec Joris Nieuwenhuis.

Dvacetiletá Zemanová dnes ztratila 2:14 minuty na vítěznou Ceylin del Carmen Alvaradovou z Nizozemska, jež navázala na týden staré vítězství z Belgie. Za elitní desítkou, v níž bylo šest Nizozemek, zaostala dvojnásobná mistryně republiky tři čtvrtě minuty.

Alvaradovou na stupně vítězů doprovodily krajanky Puck Pietersová, jež byla druhá o 21 sekund, a Lucinda Brandová. Vítězka zvýšila vedení v SP před krajankou Fem van Empelovou, jež po výhrách v úvodních dvou závodech už dvakrát absentovala. Zemanová je průběžně devátá a třetí mezi jezdkyněmi do 23 let, což je její hlavní kategorie.