Nys slaví etapový vavřín v závodu Kolem Švýcarska, novým lídrem je Bettiol

1 min read

Belgický cyklista Thibau Nys vyhrál ve vrchařském spurtu třetí etapu závodu Kolem Švýcarska. Jednadvacetiletý jezdec stáje Lidl-Trek porazil v závěru 161,7 km dlouhé trasy Brita Stephena Williamse.

Třetí dojel Ital Albert Bettiol, jenž se před náročnými horskými etapami oblékl do žlutého dresu pro vedoucího závodníka.

Peloton po rovinatém úvodu zamířil do kopců až v závěru a v posledních 30 kilometrech na cyklisty čekaly nahuštěné tři vrchařské prémie. V početné čelní skupině finiš zvládl nejlépe syn cyklokrosové legendy Svena Nyse a připsal si pátý letošní etapový vavřín. Bettiol vede průběžné hodnocení s náskokem šesti sekund před trojicí soupeřů v čele s Britem Ethanem Hayterem.

V závodu, který je jednou z tradičních generálek na Tour de France, už nepokračuje Nairo Quintana. Bývalý vítěz Vuelty odstoupil kvůli zraněním z pádu v pondělní etapě.

Ve středeční čtvrté etapě cyklisty čeká těžká vrchařská prověrka s cílem v Gotthardském průsmyku v nadmořské výšce 2092 metrů. Na posledních 40 kilometrech z celkových 171 peloton nastoupá 1600 výškových metrů.