Belgický cyklista Merlier si v Polsku připsal třinácté vítězství v sezoně

1 min read

Belgický cyklista Tim Merlier vyhrál v hromadném spurtu 5. etapu závodu Kolem Polska a připsal si třinácté vítězství v sezoně. V čele průběžného pořadí zůstal před závěrečným víkendem druhý muž letošní Tour de France Jonas Vingegaard z Dánska.

Jednatřicetiletý Merlier v etapě se startem a cílem v Katovicích porazil po 187,6 km krajana Jordiho Meeuse. Třetí skončil Nizozemec Olav Kooij, jenž svým čtvrtečním vítězstvím dokázal jako jediný narušit belgickou dominanci v Polsku.

Merlier, elitní spurtér týmu Soudal-Quick Step, si třináctým vítězstvím v sezoně pojistil v letošním žebříčku druhé místo za šampionem z Gira d’Italia a Tour de France Slovincem Tadejem Pogačarem, který nasbíral už 21 výher.

Tři kilometry před cílem rozdělil peloton pád, do něhož se zapletli mimo jiné Němec Phil Bauhaus, Dán Mads Pedersen a Australan Caleb Ewan. Jediný český účastník závodu kategorie WorldTour Petr Kelemen obsadil 110. místo s odstupem minuty a čtvrt a celkově mu patří 83. pozice.

V sobotu je na programu horská etapa z Wadowic do Bukoviny s dvěma vrchařskými prémiemi první kategorie, v neděli závod skončí rovinatou etapou do Krakova.