Gól na poslední chvíli, Frattesi spasil Inter. Ten dál kraluje italské lize

1 min read

Vedoucí tým italské fotbalové ligy Inter Milán otočil zápas na hřišti Udine a v samém závěru vybojoval vítězství 2:1. V páté minutě nastavení rozhodl z dorážky Davide Frattesi. Sedm kol před koncem má Inter čtrnáctibodový náskok před druhým AC Milán.

V prosinci Inter deklasoval doma Udine 4:0 a také dnes měl nad soupeřem bojujícím o záchranu velkou převahu, ale dlouho ji nedokázal zúročit. Ve 40. minutě šli dokonce do vedení domácí, když přihrávka Lazara Samardžiče z rohu velkého vápna skončila překvapivě až v síti.

V 55. minutě vyrovnal Hakan Calhanoglu z penalty nařízené za faul brankáře Maduky Okoyeho na útočníka Marcuse Thurama. Calhanoglu proměnil pokutový kop i v prvním vzájemném duelu v sezoně. Když už se zdálo, že Udine sedmnáctým nerozhodným výsledkem potvrdí pozici remízového krále soutěže, napálil Lautaro Martínez míč do tyče a z dorážky vstřelil rozhodující gól střídající Frattesi.

Udine získalo z posledních tří zápasů jen bod a nad sestupovým pásmem má pouze dvoubodový náskok.