Yates uhájil v závěrečné časovce triumf v závodě Kolem Švýcarska

1 min read

Britský cyklista Adam Yates uhájil v závěrečné časovce triumf v závodě Kolem Švýcarska. Jezdec týmu UEA Emirates skončil na trati 15,7 km druhý za stájovým kolegou Joaem Almeidou, v konečném pořadí ale před portugalským jezdcem vyhrál s náskokem 22 sekund.

Oba lídři týmu UEA Emirates si ve Švýcarsku mezi sebou podělili první dvě místa ve čtvrté etapě v řadě. Almeida byl v horské časovce z Aigle do Villars-sur-Ollon, v níž jezdci museli od startu zvládnout stoupání o 900 výškových metrů, o devět sekund rychlejší.

Třetí místo dnes obsadil s odstupem 21 sekund Mattias Skjelmose. Dánský cyklista, jenž vyhrál loňský ročník poznamenaný tragickým karambolem Gina Mädera, se v den prvního výročí úmrtí švýcarského jezdce posunul na bronzový stupínek i v celkovém pořadí.